Електронний архів
Вхід
Вихід
Новий користувач? Зареєструйтеся!
 

ElarKPNU >
Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка >
Автореферати >
Автореферати >

Будь-ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей ресурс: http://dspace.kpnu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2468

Назва: Угруповання денних лускокрилих (Lepidoptera, Rhopalocera) ксеротермних степових і деревно-чагарникових екосистем Кам’янецького Придністров’я (Хмельницька область)
Автори: Гордій, Н. М.
Ключові слова: лускокрилі
Lepidoptera
Rhopalocera
Кам’янецьке Придністров’я
Дата публікації: 2016
Короткий огляд (реферат): Булавовусі або денні лускокрилі (Lepidoptera, Rhopalocera) включають дві надродини (Papilionoidea, Hesperioidea) та є одними з найпомітніших представників ентомофауни. Відіграючи значну роль в екосистемах як фітофаги й запилювачі, Rhopalocera також мають особливе науково-дидактичне й естетичне значення. Вони є однією з найзручніших індикаторних груп безхребетних під час досліджень наземних екосистем (Kudrna, 1986; Канарський, 2002; Плющ, 1989). Через високі вимоги до умов середовища існування значна частина видів Rhopalocera виявилися особливо вразливими до антропогенних впливів. В Україні під загрозою зникнення різного ступеня перебувають до 70 видів Rhopalocera (до 30% фауни), а 10-15 видів імовірно вже зникли з фауни країни (Popov, 1997; Канарський, 2005, 2011). Багато з них належить до ксеротермофільного екологічного комплексу. Тому дослідження угруповань Rhopalocera у ксеротермних екосистемах є актуальними, зважаючи на високий рівень їх трансформації, а також на високий ступінь екологічної вразливості цієї групи комах (Kudrna, 1986). Кам’янецьке Придністров’я – унікальний природний комплекс із великим біогеографічним, екологічним, природоохоронним значенням і рекреаційним потенціалом. Більша частина його території належить до складу НПП «Подільські Товтри», через що дослідження біоти тут є актуальним завданням. Враховуючи значний ступінь антропогенної трансформації природних екосистем Поділля, важливими є також дослідження вторинних екосистем регіону, з’ясування їх значення для збереження біорізноманіття та оцінка антропогенних впливів різного виду й інтенсивності на їхні угруповання. Еколого-фауністична характеристика Rhopalocera потрібна й для формування уяви про загальне біорізноманіття регіону, а дослідження їхніх екологічних особливостей та моніторинг угруповань може бути підставою для реалізації стратегії природокористування в умовах антропогенної трансформації та деградації природних екосистем. Таким чином, зважаючи на значну функціональну роль Rhopalocera у природних екосистемах, їх потенційне науково-прикладне значення і стан загрози, а також через особливий природоохоронний статус Кам’янецького Придністров’я тема досліджень є актуальною.
Опис: Гордій Н. М. Угруповання денних лускокрилих (Lepidoptera, Rhopalocera) ксеротермних степових і деревно-чагарникових екосистем Кам’янецького Придністров’я (Хмельницька область): автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.16 / Наталія Михайлівна Гордій. - Львів, 2016. - 23 с.
URI: http://dspace.kpnu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2468
Розташовується в колекціях:Автореферати

Файли цього ресурсу:

Файл Опис РозмірФормат
Гордій Н.М. Угруповання денних лускокрилих (Lepidoptera) ксеротермних степових і деревно-чагарникових екосистем.pdf504.33 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити

Всі ресурси в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

 

Valid XHTML 1.0! Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка  - Зворотний зв'язок